Пити краще воду коли відчуваєте спрагу

Людський організм має здатність саморегулювання обсягу споживаної рідини. Грунтуючись на цьому, рекомендації про важливість вживання мінімальної норми — двох літрів води в день — в корені не вірні. Існує думка, що сучасна людина не в силах проіснувати більше трьох днів без води. Хоча у сучасної науки повно прикладів, коли не вживаючи воду, людям вдавалося прожити аж до 18 днів.
В реальності ж, необхідність споживання певних обсягів рідини пов'язана з низкою багатьох факторів, таких як вік людини, стан його здоров'я, його стать, вага, обстановка навколо, стан навколишнього середовища і рівень фізичної активності індивідуума (наприклад, під час активних тренувань разом з потом буквально за годину часу наш організм може втратити до 1,5 літра рідини). В даному випадку вода виконує особливо важливу функцію: вона переносить кисень і поживні речовини прямо в клітини, попутно вимиваючи і виводячи з організму відходи клітинної діяльності. Тіло людини складається більш ніж на 50% з води, а людський мозок — на всі 70%.
Як повідомили вчені Чернецького університету,в ході проведеного ними дослідження вони з'ясували, що крім процесів, що запобігають зневодненню організму (за них відповідає відчуття спраги), наш організм наділений системою, яка покликана запобігати надмірне споживання рідини. Йде все досить примітивно: при достатньому рівні рідини в організмі ковтальна здатність на час загальмовується. А це означає, що пити воду потрібно лише в тому випадку, коли ми відчуваємо спрагу, рекомендують фахівці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...