Чи потрібно пити воду під час занять спортом?

 

Нескінченні спори з приводу вживання води в процесі фізичних занять не вщухають досі. Існує думка, що пити воду при заняттях спортом необхідно. Його противники вважають, що вживання води негативно позначається на здоров'ї людини.

Необхідність у воді при фізичних навантаженнях

1. Нестача води призводить до зниження працездатності та ефективності при фізичної активності. Це пов'язано з тим, що, тренуючись, організм людини втрачає до 5% води, що викликає зневоднення. Кров стає густішою, кисень доставляється до органів повільніше, окислення жирових клітин не відбувається. У зв'язку з цим процес схуднення загальмовується.
2. Загусання крові надає навантаження на серце, так як кровообіг всього організму стає більш складним.
3. Для любителів наростити м'язи споживання рідини збільшує швидкість засвоєння білка. М'язова маса росте швидше, якщо організм отримує достатньо води.
4. Рідина є активним учасником обміну речовин і підтримує нормальну температуру тіла. Підвищення пульсу у людей вказує на брак води.
5. У процесі тренування утворюється молочна кислота, що викликає біль у м'язах. Для зниження больових відчуттів потрібно пити воду.

Аргументи проти споживання рідини

1. Надмірне споживання рідини збільшує об'єм крові в людському організмі. Серце змушене працювати в таких умовах набагато складніше.
2. Під час спортивних занять організм заточений на звільнення енергії і передачу її в м'язи. Зайва вода активізує шлунок, і працездатність падає.
3. При бігу на довгі дистанції при вживанні води знижується витривалість, тому зазвичай бігуни не п'ють під час бігу.
4. Холодна вода для гарячого тіла небезпечна, тому що викликає звуження судин, зменшує кровопостачання.

Пити чи ні - ось в чому питання

Зазвичай лікарями рекомендується вживання рідини в невеликих дозах при фізичних навантаженнях.
Пити необхідно при відчутті спраги. Водний дефіцит виявляється, коли у людини виникає слабкість, червоніє шкіра, голос стає хриплим через сухість у роті, можливі головні болі.
Вважається, що чверті літра води достатньо людині під час одного тренування. Пити рекомендується невеликими ковтками кожні 15-20 хвилин.

Звичайна вода є єдиним безпечним джерелом для відновлення водного балансу організму. Постійне споживання дистильованої води може призвести до захворювань серця або нирок. Лимонади або розлучені добавки для спортивного харчування підсилюють спрагу. Замовляйте очищену питну воду

 

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...