Здоров'я і життя людини безпосередньо залежить чистоти води. Вона впливає на здоров'я, красу, здоров'я. Тому очищення її від сторонніх компонентів, які можуть нашкодити організму, є важливою необхідністю.
Існує багато варіантів очищення води в побуті і на виробництві. На ринку пропонується безліч фільтрів. Вони відрізняються конструкцією, якістю та принципом роботи.
Принцип очищення полягає в пропуску води через певне середовище. Вона визначає якість води на виході фільтрації. Фільтри потрібно міняти, щоб якість води не змінилося в гіршу сторону.
Обратноосмотічеській фільтр.
Це фільтр, який задовольняє всім сучасним нормам. Використання тонкоплівкових мембран забезпечує видалення з води всіх домішок, солі, металів і бактерій. Мембрана прослужить до 3-х років. Щоб продовжити цей термін, встановлюються фільтри «грубої очистки». Такі фільтри встановлюються перед основною мембраною і виконують первинне очищення. Відкладення видаляються через дренажні отвори.
Такі фільтри бувають прямоточного і накопичувального напрямки. Останній частіше застосовується в побуті.
Потрібно знати, що даний варіант очищає воду повністю, включаючи і корисні мінерали. Тому після очищення воду слід минерализовать.
Іонообмінний фільтр.
Фільтр, який використовує іонозамещенний завдяки смолі. При проходженні через смолу, іони кальцію і магнію, замінюються на натрій і хлор. Це робить воду м'якшою. Жорстка вода осідає у вигляді нальоту і накипу на побутовій техніці, виводячи її з ладу. Такий спосіб змінює властивості води, не знезаражуючи її від бактерій і мікробів.
Щоб фільтр справно працював, його потрібно промивати розчином NaCl.
До недоліків можна віднести те, що смола вимагає спеціальної утилізації. Також вона володіє низькою пропускною здатністю.
Фільтри без реагентів.
Такі фільтри спрямовані на вилучення заліза з води, роблячи воду м'якше. Буває два типи: повітряної і електрохімічної аерацією.
У першому випадку вода збагачується звичайним киснем для виникнення окислювальних реакцій. В іншому фільтрі відбувається перетворення енергії з хімічної в електричну. Процес відбувається всередині спеціального модуля. Електрична енергія проходить через воду, окислюючи іони, заліза, марганцю і тд.
Плюсом є те, що не потрібно купувати додаткових реагентів. До недоліку варто віднести установку додаткового обладнання.
Сорбційний фільтр.
Це найпоширеніший вид фільтрації. Як середовище очищення використовується активоване вугілля з шкаралупи кокоса, що збільшує його властивості в 4 рази. Вугілля покращує смак, запах, колір води, її властивості, видаляє хлор.
До плюсів можна віднести доступність і легкість застосування. Варто врахувати, що такий фільтр створює добре середовище для появи мікробів і бактерій. Значить його слід міняти дуже часто.
Ультрафіолетові і озонові фільтри.
Дані очисники борються з різними мікроорганізмами. Озон розпадається у воді з виділенням кисню, який руйнує мікробні освіти. Такі фільтри вимагають більше енергії і додаткового обладнання.
Ультрафіолетові системи ставлять будинку і на дачах. У них не потрібно використовувати ніяких реагентів, тому вони отримали широке застосування. Ультрафіолет знезаражує воду, видаляється спорові види бактерій, а також не змінює властивостей води.