Хлорування використовуваної води проводиться з метою знезараження її як допоміжна і додаткова міра до фізичних способів очищення, а також в тих випадках, коли з тих чи інших причин неможливо отримати якісну воду шляхом коагулирования і фільтрування. Хлорування обов'язково на водопроводах, які харчуються водою з відкритих водойм, а також з неглибоких грунтів. Хлорують воду розчином хлорного вапна або газоподібним, тобто елементарним хлором. Зазвичай малі кількості води знезаражуються хлорним вапном (белільной вапном), а великі кількості (на водопроводах) - газоподібним хлором.
Бактерицидну дію хлору приписується, з одного боку, безпосередньому згубному впливу самого хлору на протоплазму бактерій, а з іншого - окислювальному дії кисню в момент його утворення при з'єднанні хлору з водою.
Кожну грудочку бруду, мулу, що знаходиться у воді в підвішеному стані, містить значну кількість бактерій. В цьому випадку хлор в першу чергу діє на поверхню грудочок, і тому навіть при великій дозі хлору знаходяться всередині грудочок бактерії можуть залишатися живими і надалі розмножуватися. Тому для кращого знезараження води хлорувати її слід після попереднього очищення шляхом коагуляції, відстоювання і фільтрації.
Мінеральний склад води теж впливає на процес хлорування. Сильно впливає на хлорування і температура води. У літню пору при температурі близько 20 ° хлор виділяється в кілька разів швидше, ніж взимку при температурі води, що наближається до нуля. Зважаючи на це не можна заздалегідь точно встановити необхідну для хлорування води дозу хлору. Встановлювати її доводиться щоразу шляхом попереднього досвіду з різними дозами хлору і подальшого лабораторного контролю не тільки на наявність у воді залишкового хлору, а й на присутність бактерій.
Для успішного обеззараживающего дії хлору необхідно також повне і швидке перемішування хлору з усім обсягом знезаражують води і контакт води з хлором не менше 30 хвилин (краще годину і більше).