Корисні властивості води

Людина може прожити без води всього 5 днів, хоча без їжі - до 30. Вже один цей факт визначає важливість води в житті людини. І, можливо, Антуан де Сент-Екзюпері не надто перебільшив, вигукнувши: "Вода! Ти не просто необхідна для життя, ти і є саме життя"!
До останнього часу в біологічній науці воду було прийнято розглядати, як простий розчинник для протікання біохімічних реакцій і як переносник по тілу різноманітних речовин. Тому загальноприйняті вимоги до питної води зводяться до того, щоб в ній були відсутні реально і потенційно небезпечні мікроорганізми, а вміст шкідливих речовин і токсичних речовин не перевищувало гранично допустимих концентрацій. І природно, що будь-яка сучасна вода відповідає прийнятим санітарно-епідеміологічним стандартам.

Різна вода

Тільки зараз стало приходити розуміння того, що не існує "просто води". З'ясовується, що вода представлена безліччю різних форм або, як зараз кажуть, "структур".
Хоча вони і побудовані з однакових "цеглинок" - молекул Н2О, але відрізняються один від одного не менше, ніж складаються з одних і тих же атомів вуглецю графіт і алмаз.
Оскільки нас найбільше цікавить цінність різних вод для людського організму, то ми розглядаємо саме те, як різна вода взаємодіє з клітинами.

Внутрішньоклітинний

Внутрішньоклітинна вода і вода позаклітинного матриксу повинні відрізнятися від" звичайної " води, яка служить предметом дослідження фізиків і хіміків, хоча б тому, що істотна її частина в живих системах адсорбована на поверхні біополімерів - клітинних білків і позаклітинних полісахаридів і глікопротеїдів. Простий розрахунок показує, що в будь-якій клітині відстань між сусідніми білковими молекулами не перевищує декількох діаметрів молекул води, хоча за своєю масою вода може істотно перевищувати масу біополімерів. Те ж відноситься і до позаклітинного матриксу.

Живі організми

У живих організмах вода знаходиться в високо структурованому стані: в процентному співвідношенні основна маса являє собою впорядковані кристалічні молекули і тільки дуже маленький відсоток складають хаотичні невпорядковані молекули. Звичайна вода з крана, навпаки, показує зовсім іншу картину - вона в основному складається з неструктурованих молекул, а частка структурованих кристалічних молекул є дуже невеликою.
Або, якщо говорити простими словами, то структура води в організмі людини істотно відрізняється від структури звичайної питної води. Чому це відбувається?

Вплив

Звичайна питна вода піддається різним впливам, як природним, так і штучним (фільтрація, очищення, мінералізація та ін.) в результаті цього вода втрачає свою природну структуру і молекули її стають неструктурованими і невідповідними людській клітинній воді. Відповідно, взаємодія їх з клітинами води відбувається гірше, і передача речовин, які переносяться з водою, сповільнюється. Тим самим організм повинен витрачати більше енергії на перенесення корисних речовин, розчинених у воді, в клітинну структуру. Те ж саме відбувається і з виведенням токсинів та інших шкідливих речовин з організму!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...