Фахівці стверджують, що найкращий спосіб вгамування спраги – це вода. Вагітним жінкам слід особливо прислухатися до цієї поради. Найкращим рішенням буде очищена вода, вода з низькою та середньою мінералізацією. Також можна пити і фільтровану водопровідну, якщо це дозволяють місцеві умови. Вода забезпечує правильне функціонування організму, бере участь в обміні речовин, очищає від шлаків, відповідає за травлення та охолодження організму. Бутильована вода ТМ "Артемівська" - чудовий вибір.
Згідно з рекомендаціями Інституту матері та дитини, під час вагітності слід вживати близько 2-2,5 літрів рідини на день (але потреба у рідині зростає у спекотну погоду). Пити можна як негазовану, і газовану воду.
Кава та чай при вагітності
Одним із найпопулярніших напоїв є чай. Його також можна вживати вагітним, проте захоплюватися не варто. Через вміст теїну надмірне вживання чорного, білого та зеленого чаю може викликати неприємні недуги та зневоднення. Найкращим рішенням є несолодкі фруктові чаї, червоний чай, а також ройбуш - африканський червоний чагарник, що не містить теїну. Не забудьте проконсультуватися з лікарем про можливість вживання трав'яного чаю. Деякі трави та інгредієнти сумішей під час вагітності не рекомендуються.
У раціоні вагітної жінки допускається вживання кави у розумних кількостях. Однак варто обмежуватися максимум однією чашкою на день через високий вміст кофеїну. Кава може підвищити кров'яний тиск та перешкоджати засвоєнню деяких мінералів. Якщо до вагітності ви пили багато кави та звикли до неї, спробуйте замінити звичайну каву зерновою.
Фруктові соки та смузі
Майбутні мами також можуть пити соки. Найкращим рішенням при цьому будуть густі протерті соки. Пам'ятайте, їх потрібно враховувати для денної порції фруктів, адже свіжі соки також містять багато вітамінів і мінералів. Якщо ви обмежуєте споживання калорій, або сік виявився занадто густим або солодким, можете розбавити його водою. У соках міститься клітковина, яка допомагає при багатьох захворюваннях, наприклад, при запорі.
Серед продуктів, що споживаються вагітними жінками, є напої на основі фруктів та овочів: лимонади та смузі. Їх можна приготувати самостійно. Але пам'ятайте, якщо ви страждаєте на гестаційний діабет, потрібно з обережністю ставитися до таких напоїв.
Молоко та молочні продукти
Вагітним жінкам можна пити молоко, бажано напівзнежирене, та молочні продукти. На їх основі можна готувати різноманітні молочні коктейлі. Ферментовані молочні продукти, такі як йогурти та кефіри, є джерелами пробіотиків. Вони підтримують імунну систему та забезпечують організм білком та кальцієм. Однак пам'ятайте, що молочні продукти часто містять багато непотрібних добавок, наприклад цукор, тому краще пити натуральне, фермерське молоко. До нього ви можете додати улюблені фрукти.
Крім найпопулярнішого коров'ячого молока, можна вживати продукти з козячого чи овечого. Якщо ви не хочете або не можете вживати тваринного молока, пийте його рослинні альтернативи: соєве, мигдальне, рисове або вівсяне молоко.
Інші напої
Кокосову воду також можна пити майбутнім мамам. Популярність цього продукту зараз зростає, особливо серед любителів правильного харчування та спортсменів. Кокосова вода за складом схожа на ізотонічні напої, тому вона може допомогти вам поповнити запаси електролітів у спеку. Пити його краще охолодженим.
Газовані напої під час вагітності не рекомендуються через додавання цукру, барвників та консервантів. Найкраще повністю виключити їх із раціону. Газ у напоях може дратувати слизові оболонки та викликати печію.
Енергетичні напої також не рекомендуються під час вагітності. Через високий вміст кофеїну, таурину, вуглекислого газу і найчастіше цукру вони можуть спричинити печію, проблеми зі сном, підвищити кров'яний тиск. По можливості таких напоїв краще зовсім уникати.
Алкоголь при вагітності однозначно заборонено у будь-яких кількостях. Він збільшує ризик вад розвитку та ускладнень при пологах. Відомо, що алкоголь проникає через плаценту, і через незрілість травної системи концентрація алкоголю в крові дитини вища, ніж у крові матері.
Навіть символічний келих вина за вечерею чи під час важливого свята може погано закінчитися для малюка. Тому не піддавайтесь на пропозиції родичів під час вечірок. На даний момент немає досліджень, які б допомогли встановити безпечний для дітей вміст алкоголю, тому найбезпечніший варіант – повністю відмовитися від його вживання.
Також не рекомендується вживати «легкі» та «нульові» напої. Замість цукру до них додають аспартам. Крім того, вони можуть містити шкідливі для малюка аспарагінову кислоту та метанол.
Вода ТМ "Артемівська" - це головне
Майбутні мами не забувайте регулярно пити воду: невеликими порціями, але дуже часто. Не чекайте моменту, коли відчуєте спрагу. Намагайтеся вибирати максимально натуральні продукти, бажано без додавання цукру та вуглекислого газу.
Також пам'ятайте, що деякі напої, такі як кава і чай, зневоднюють, тому якщо вони присутні у вашому раціоні, намагайтеся відразу ж відновлювати водний баланс і пити більше води.
Замовляйте очищену бутильовану воду ТМ "Артемівська" і будьте певні ви п'єте якісну воду бездоганної якості.