Те, що більшість з нас п'є і їсть в жарку погоду, щоб втамувати спрагу, більше шкодить, ніж допомагає. Вся справа в температурі поїдаються продуктів і напоїв, що ми п'ємо.
Коли на вулиці жарко, ми їмо все, що є в холодильнику, і з льодом - будь-який напій, фрукти, наприклад, кавун, який є ідеальною закускою в жарку погоду. Ми жадаємо миттєвого полегшення від холодних укусів або ковтків. Але чи дійсно ми допомагаємо собі?
Організм прагне до теплового рівноваги, тому холодна їжа повинна зігрівати. Температура тіла 36,6 градуса за Цельсієм, а, наприклад, морозиво зазвичай має температуру мінус 16 градусів, напої з холодильника теж досить холодні.
Це означає, що організм спалює зайву енергію на теплу їжу і напої, що, в свою чергу, ще більше послаблює його і ... зігріває зсередини! Коли на вулиці більше 30 градусів, енергію обов'язково потрібно економити.
Кращим вибором для нашого організму в жарку погоду є напої і страви, близькі до кімнатної температури. Чому?
Тому що вони не є джерелом шоку, який ми отримуємо від вживання води або їжі прямо з холодильника. Схоже, ми намагаємося полегшити своє тіло, знижуючи його температуру. Однак це короткострокове рішення. Коли запускається процес травлення, температура тіла починає підвищуватися, викликаючи механізми нагріву тіла зсередини. Тому через короткий час ми знову відчуваємо себе некомфортно. Це більш незручно, ніж якби наша їжа або напої були кімнатної температури.
Принцип позбавлення від холодних напоїв і їжі також застосуємо до морозива і холодного пива. І, звичайно, всім відомо що найкраще "гасить" спрагу вода, наприклад від Компанії ТМ "Артемівська".
Що поїсти у спеку?
Коли на вулиці спекотно, виберіть легшу їжу протягом дня, наприклад, салат з сиром і овочами або з'їжте улюблені фрукти, наприклад полуницю, кавун або нектарин. Також не забувайте частіше пити воду, бажано кімнатної температури з освіжаючими добавками, у вигляді шматочків огірка, листя м'яти або шматочків цитрусових.
Холодний душ під час спеки
Варто згадати що холодний душ в жаркий період - це скоріше можна віднести до шкідливої звички. Звичайно, це дасть вам тимчасове полегшення, але як тільки ми вийдемо з води, ми знову почнемо потіти. І з подвоєною силою.
Холодна вода викликає звуження кровоносних судин. Це автоматична реакція нашого тіла, яке таким чином хоче захистити нас від ... холоду. Після виходу з води кровоносні судини знову розширяться і покращиться кровообіг, що змусить тіло зігрітися, щоб зігріти охолоджену шкіру. Зрештою, після душу нам буде спекотніше, ніж раніше.
Душ і купання в жарку погоду повинні бути тієї ж температури, що і зазвичай, що становить розумні 37-38 градусів.