Не лише дієтологи, а й різні журнали та періодичні видання, присвячені способу життя, зазначають, що, особливо під час схуднення, краще відмовитися від газованої води та пити чисту негазовану воду.
Через більший ризик для здоров'я, пов'язаного з частим вживанням води з вуглекислим газом, ми вирішили заглибитись та вивчити професійні наукові дослідження.
Менше кальцію у кістках
У цьому випадку дуже багато залежить від того, який газований напій ви п'єте. Тому що якщо ви п'єте тільки чисту газовану воду, ви ризикуєте втратити кальцій у кістках.
Про це свідчить дослідження, що засвідчило справжній ступінь впливу вживання газованих напоїв. Вони містять фосфор і це головна проблема. Тому що фосфор сприяє виведенню кальцію нирками.
Зуби псуються більше?
Цю заяву теж було зроблено. Але навіть у разі негативної дії на здоров'я зубів чиста газована вода не винна. Ризик може виникнути у разі газованих напоїв з іншими інгредієнтами. В основному це кислоти і цукру, які мають адаптогенний і канцерогенний потенціал і можуть викликати ерозію зубної емалі.
Тут важливо розуміти, що карбонізація води – це просто додавання стиснутого вуглекислого газу. Кислоти, цукру чи солі не додаються. Інша справа з уже згаданими напоями, які містять цукор. Звичайно, тут є ризик виникнення карієсу.
Проблеми з кишечником або що таке СРК
Це синдром подразненого кишечника (СРК), який є одним із найпоширеніших захворювань тонкої та товстої кишки. Це не спричинено органічним захворюванням. Насправді це тривале порушення функції випорожнення товстої кишки. Зазвичай це відбувається у підлітковому та ранньому дорослому віці.
Вам не потрібно турбуватися про те, щоб захворіти на цей небезпечний синдром, якщо регулярно пити газовану воду. Але все одно остерігайтеся надмірного споживання вуглекислого газу.
Ви можете вгамувати спрагу бульбашками, але в результаті швидше зашкодите своєму організму
Вода з діоксидом вуглецю має м'яку сечогінну дію і, отже, призводить до збільшення екскреції води. З цього ясно, що регідратація газованою водою - дуже невідповідний розчин, який може призвести до зворотного ефекту, ще більшого зневоднення.
Питна вода - найкращий освіжувач
Тому, якщо вам подобається газована вода для освіження, наприклад, з лимоном та травами, спробуйте додати до цих газованих освіжувачів більшу кількість чистої води. Бутильована вода "Артемівська" відмінно підійде для приготування освіжаючих напоїв із лимоном або м'ятою.
Регулярне (не кажучи вже про щоденне) вживання газованої та натуральної мінеральної води не рекомендується навіть здоровим споживачам, тому що споживання основного продукту життєдіяльності нашого метаболізму, якого організм повинен постійно позбавлятися, не може вважатися фізіологічно нормальним.