Скільки потрібно пити води протягом доби?

Зараз багато людей прагнуть пити якнайбільше води, щоб краще почуватися і підтримувати своє здоров'я. Багато авторитетних лікарів та експертів з екранів телевізорів і комп'ютерів радять пити якомога більше рідини. Однак надмірне вживання води також не принесе користі організму.

Скільки води людині потрібно пити на підтримку здоров'я?

Існує думка про те, що людині потрібно випивати протягом доби вісім склянок води. Але це припущення засноване на тому, що дослідник весь день вимірював, скільки його організм втратить рідини. В результаті він зробив висновок про те, що його організм протягом доби втрачає вісім склянок, які потрібно якимось чином заповнювати. Але в цьому випадку йдеться про одну конкретну людину, а всі люди різні.

В даний час вчені визначили, що для жінок достатньо в день випивати 2,5-3 л рідини для поповнення в організмі. Чоловікам потрібно більше: 3,5-4 л води на добу. З них більшість доставляється в організм через напої, а близько 1/5 через фрукти, овочі та іншу тверду їжу. Так вважає й Всесвітня організація охорони здоров'я. Але ці цифри стосуються людей, які ведуть поміркований спосіб життя. Якщо у людини фізичні навантаження досить великі, а також на вулиці спекотно, то слід збільшити споживання води, оскільки організм більше її втрачатиме. До того ж люди відрізняються за зростанням, вагою та комплекцією.

Ще один спосіб зрозуміти, скільки води потрібно людині протягом доби - звернути увагу на колір його сечі і те, чи людина відчуває спрагу. Якщо він не відчуває спраги, а сеча не має кольору, або вона світло-жовта, то людина отримує достатню кількість рідини протягом доби і у неї все нормально з питним режимом. Такій людині не потрібно пити додатковий об'єм рідини, навіть якщо це радять із екрана телевізора.

Звичайно, якщо мова стосується людей, які часто займаються спортом або фізичною працею, то їм потрібно пити більше рідини, ніж людині, яка весь день сидить за комп'ютером. Тому їм може знадобитися додаткова склянка води протягом доби.

Необхідний об'єм рідини може змінюватись в залежності від того, в якому кліматі та умовах живе людина.
Вагітним жінкам для заповнення води в організмі американські вчені радять пити не менше 10 чашок води на день, а якщо жінка годує грудьми, то близько 13 чашок.

Від чого може бути зневоднення?

Зрозуміти, що у людини зневоднення, досить легко, але деякі люди в процесі роботи можуть нехтувати прийомом їжі та питтям, через що у них може настати зневоднення. Або це може бути пов'язано з тим, що людина дотримується якоїсь дієти, через що обмежує себе у воді. Можливо, причина зневоднення також може бути в прийомі різних препаратів, наприклад, сечогінних засобів.

Маленькі діти ще можуть не розуміти, що потрібно постійно пити, або не говорять про це своїм батькам. Таке ж буває і у людей похилого віку, які не завжди можуть раціонально оцінити необхідний обсяг рідини протягом доби.
Якщо людина втратить протягом доби 2% води, то вона виникає відчуття спраги. Але якщо це число збільшиться до 5%, то у нього настає зневоднення, яке супроводжується втомою, запамороченням, рідким сечовипусканням та запорами.

Чому не можна пити надто багато води?

Якщо пити дуже багато води, то у людини може виникнути інтоксикація водою. Коли людина п'є дуже багато води, організм людини просто не встигає виводити її з організму. Тому експерти рекомендують не пити надто багато води. Це може призвести до поширення різноманітних захворювань.

Таким чином, не слід обмежувати себе у воді, але також пити її занадто багато не варто. Важливо регулювати споживання води, виходячи з почуття спраги і бути розумним у цьому питанні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...