Види забруднювачів стічних вод

доставка воды

 

Очищення стічних вод

Вода - це найголовніший природний ресурс, без якого неможливе життя людини і робота всіх виробництв.

Але з ростом міст, промисловості, чисельності населення, потреба в цьому ресурсі постійно зростає.

Людство має істотний дефіцит прісної води, і, незважаючи на це, наші виробництва не перестають здійснювати скиди стоків в річки. Та й наші господарсько-побутові потреби припускають слив стоків в річки.

Тому, найважливішим моментом в споживанні водних ресурсів - є раціоналізм. Ми користуємося водою, тому очищення стічних вод повинна бути якісною і повною.

Про забруднювачі стічних вод

Всі забруднення прісних вод можна класифікувати як: механічні, хімічні, бактеріальні, біологічні, радіоактивні, теплові. Сама назва групи говорить про природу забруднення. Наприклад, хімічні - припускають наявність неорганічних і органічних речовин, з вираженим токсичною дією і без такого.

Зрозуміло, що більшість забруднюючих компонентів потрапляють у водойми, в результаті антропогенних впливів - викиду стоків, води яких не зазнали належної очистки.

Всі стічні води, як результат діяльності підприємств, мають різний якісно-кількісний склад. І всі вони діляться на дві групи, з переважно неорганічної природою (іони важких металів, кислоти, луги), і з домішками, в більшій частині, органічними (феноли, смоли, відходи невикористаних нафтопродуктів та ін.).

Перша група змінює фізико-хімічні властивості води, друга - органолептичні. В обох випадках, води можуть нести зараження токсичними, шкідливими і отруйними компонентами.

Будь-яке з побічних сполук нафтовиробництва, небезпечно для живих організмів. Наприклад, фенол згубно впливає на процес самоочищення водойми, і, як наслідок, отруєння водної системи і неможливість використання води для потреб людини.

Будь-яке підприємство представляє для водної системи реальну загрозу, тому людству необхідне очищення стічних вод.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...