Очищення стічних вод
Вода - це найголовніший природний ресурс, без якого неможливе життя людини і робота всіх виробництв.
Але з ростом міст, промисловості, чисельності населення, потреба в цьому ресурсі постійно зростає.
Людство має істотний дефіцит прісної води, і, незважаючи на це, наші виробництва не перестають здійснювати скиди стоків в річки. Та й наші господарсько-побутові потреби припускають слив стоків в річки.
Тому, найважливішим моментом в споживанні водних ресурсів - є раціоналізм. Ми користуємося водою, тому очищення стічних вод повинна бути якісною і повною.
Про забруднювачі стічних вод
Всі забруднення прісних вод можна класифікувати як: механічні, хімічні, бактеріальні, біологічні, радіоактивні, теплові. Сама назва групи говорить про природу забруднення. Наприклад, хімічні - припускають наявність неорганічних і органічних речовин, з вираженим токсичною дією і без такого.
Зрозуміло, що більшість забруднюючих компонентів потрапляють у водойми, в результаті антропогенних впливів - викиду стоків, води яких не зазнали належної очистки.
Всі стічні води, як результат діяльності підприємств, мають різний якісно-кількісний склад. І всі вони діляться на дві групи, з переважно неорганічної природою (іони важких металів, кислоти, луги), і з домішками, в більшій частині, органічними (феноли, смоли, відходи невикористаних нафтопродуктів та ін.).
Перша група змінює фізико-хімічні властивості води, друга - органолептичні. В обох випадках, води можуть нести зараження токсичними, шкідливими і отруйними компонентами.
Будь-яке з побічних сполук нафтовиробництва, небезпечно для живих організмів. Наприклад, фенол згубно впливає на процес самоочищення водойми, і, як наслідок, отруєння водної системи і неможливість використання води для потреб людини.
Будь-яке підприємство представляє для водної системи реальну загрозу, тому людству необхідне очищення стічних вод.