Багатьом відомо, що Рим він дуже багатий на «вуличну воду». Так уже склалося історично. Акведук Аква Вірго - найдавніший акведук античного Риму, прокладений ще в 19 році до нашої ери, до сих пір постачає водою римські фонтани. Звичайно, в Стародавньому Римі фонтани служили зовсім не для естетичної краси. Вода використовувалася виключно в побутових потребах. На мільйонне населення Риму доводилося майже сотня лазень! Стародавні римляни по праву вважалися самим порядним населенням античного світу.
А чи знали ви
Що сучасні SPA - це не що інше, як вигадка римських легіонерів. Під час численних військових походів вони знаходили місця з гарячими джерелами і занурювали в них свої давньоримські тіла. Так і вийшло те, що зараз називається таким приємним нам словом «SPA». Дана абревіатура розшифровується як «sanus per aqua» - здоров'я за допомогою води. Знали б ті римські воїни, як буде популярна ця оздоровча процедура на сучасних курортах усього світу.
Потрапляючи в Рим, туристи часто задаються питанням: чи не небезпечно пити не фільтрувати воду, з кранів, і з вуличних колонок, які часто зустрічаються в місті. Звичайно, з фонтанів пити воду не варто, хоча б тому, що вона там циркулює. Але якщо ви бачите міську колонку, з якої тече вода, знайте, це прекрасна питна вода.
Питна вода на вулицях міста
Джерела цієї води було знайдено ще античними римлянами. А зараз, за допомогою сучасних систем, ця вода надходить в єдину водну систему міста. Місцеві жителі п'ють цю воду постійно. Багато хто навіть не купують питну воду в магазинах, а просто п'ють з-під крана, навіть не ставлячи фільтри.
У деяких місцях в Римі є навіть газована вода. Це спеціальні системи, які поставили дуже давно, щоб жителі і гості міста мали можливість набрати цю ж воду, охолоджену і навіть газовану. І це абсолютно безкоштовно.
У 2017 році в Рим не надходило достатньо води, була дуже велика посуха. Майже 4 місяці не було дощів. Витрата води був набагато більше, ніж її надходження. І мерія Рима вирішила відключити всі публічне водопостачання міста. Тоді місцеві жителі почали протестувати. Важко було ходити по жаркого місту в липні і в серпні, що не наповнюючи свої пластикові пляшки цією водою.
А, наприклад, в античному Римі, коли реставрувався акведук, і його тимчасово потрібно було відключити, воду в кранах вимикали саме у патриціїв, а не у плебеїв. Тому що, якби відключили воду у плебеїв, вони могли б взбунтовать. А поки у них була в достатку вода, не було бунту. Досить, до речі, мудре рішення. Сучасним чиновникам не завадило б повчитися у римських магістратів.
Про корисні властивості води годі й казати. Для здоров'я організму, людині щодня потрібно вживати достатню її кількість, тим більше в жаркому італійському кліматі. Так що, опинившись в Римі, сміливо наповнюйте свій організм цілющою рідиною. Набирайте воду в пластикові пляшки з-під крана, і в колонках на вулиці. Так ви зможете заощадити зайві євро на покупці води в місцевих супермаркетах.