Випиваючи звичайну чисту воду, ми навіть не підозрюємо про її велику цінність і користь:
1. Вода - ідеальний напій для втамування спраги
2. Вода прохолодна бере участь в обмінних процесах організму
3. Вода тепла сприяє підвищенню тонусу
4. Вода є потужним очисним засобом організму від шкідливих речовин і токсинів
5. Вода благотворно діє на роботу шлунка. Якщо перед сніданком випити за 10 хвилин один стакан води, то мікрофлора шлунка підготується до прийому їжі для подальшої її переробки. І зауважте, що протягом дня ваше самопочуття буде чудовим
6. Вода впливає на стан шкіри (найбільшого органу) в результаті обміну речовин
7. Вода є дієвий фактор стану здоров'я і загального самопочуття людини
8. Вода питна чиста допомагає знизити виникнення різних хвороб
9. Вода сприяє схудненню, так як в ній відсутні калорії
10. Вода чиста - це природні ліки в цьому світі. Її дія: безкоштовність, доступність, результативність.
У сучасній забрудненого оточуючого середовища вода не є чистою, тому багато чистять воду від різних домішок фільтрами. Унікальна властивість води в тому, що в ній розчиняються і містяться речовини, які за своїм складом надають воді не тільки різні властивості, а й певний смак. Тому вода в різних джерелах має свої особливості за складом і смаком.
Великий вплив води на головний мозок, так як він чутливий до зневоднення в процесі омивання спинномозковою рідиною. Для гарного самопочуття треба свій організм за допомогою води містити в чистоті і зовні, і всередині.
Вода сприяє травленню. Спільно з мікрофлорою шлунково-кишкового тракту відбувається складний процес розщеплення їжі і збагачення крові, яка живить кожну клітинку організму. Без їжі людина може прожити приблизно місяць. А життя без споживання води обмежена кількома цілодобово. Зневоднення організму понад 20% вже трагічно, можливий летальний результат. А до 10% - викликає порушення психіки і фізичні захворювання. Для збереження необхідного балансу в організмі води дорослої людини треба випивати, але саме чистої води, приблизно від 2,5 до 3 літрів на добу. Треба також враховувати навколишню температуру і вологість, вік, фізичну підготовку. Але пам'ятайте, що в нашому організмі містяться мінерали, вітаміни, солі. Ці елементи можуть вимиватися з організму при зайвої воді. Тому рекомендується не збільшувати приблизні норми прийому чистої води.
Всім відомо, багато захворювань розвиваються в організмі від неякісної води. На якість води впливає її вміст: мікроорганізми і бактерії. Чиста питна вода не має запаху, кольору, смаку.
Якщо у питній воді надлишок заліза, то його накопичення в печінці може викликати руйнування, а також з'являється загроза інфарктів. У питній воді за нормами заліза повинно бути не вище 0,3 мг / л. Перевищення кількості марганцю у воді погіршує стан кісткових тканин, вода на смак стає в'язкою. Норма кількості марганцю в питній воді повинна бути не вище 0,1 мг / л.
Воду розрізняють за такими характеристиками:
• фізичним (запах, температура, колір, смак);
• хімічним (кислотність, жорсткість, сухий залишок);
• бактеріологічними (кількість бактерій).
Аналіз води передбачає перевірку її змісту різних елементів не менше ніж по 15 показникам. Для очищення води можна використовувати вугільний фільтр. А можна в посудину з водою покласти що-небудь срібне: ложку, монету. Іони срібла добре знезаражують воду.
Як відомо, одним з властивостей води є передача енергії. Тому воду, яка довго перебувала в зоні поганої енергетики, краще не пити. А взагалі-то вода ще є для учених не до кінця розкритою таємницею.
Але вчені довели корисність талої води, яку розділили на "снігову" і "мерзлу". При таненні снігу або льоду виходить "сніжна" вода. Але будемо пам'ятати, що така дистильована вода корисна тільки у високогірних районах, де екологія блищить чистотою.
При таненні замерзлої води, наприклад, в холодильнику, виходить "мерзла" вода. Вважається, що її якість гірше, оскільки вода не отримала заряди сонячної енергії.
В даний час тала вода високо цінується при лікуванні. А в чому секрет такої води? Секрет в тому, що вода може змінювати свою структуру, переходячи з рідкого стану в твердий. У побутових умовах найдоступніший спосіб отримання талої води - це заморозити її в морозилці, а потім проводити відтавання.
Бажано більше вживати очищеної, талої води, свіжих соків. Необхідно істотно обмежити вживання газованих і алкогольних напоїв.
Одним з найпростіших способів отримання питної води в домашніх умовах є сріблення води. Метод простий: в ємність з водою кладемо срібний виріб. Вода кімнатної температури впливає на срібло, в результаті виходить розчин іонів срібла вже протягом доби. Таку воду використовують навіть як лікувальну при запальних процесах, гнійних ранах. Особливо відзначають, що по ефективності впливу такої срібної води немає рівних для лікування термоожогов.