Які напої підійдуть для однорічної дитини

Маля має пити багато, особливо води. Для однорічної дитини вже можна пропонувати інші види напоїв. Що для нього буде кращим? Ось п'ять корисних та смачних варіантів. Для новонародженого та немовляти найкращий напій та їжа – молоко мами.

Коли 5 – 6 місяців дієта дитини розширюється, основним напоєм разом із грудним молоком стає вода. Дитина починає вимагати інших напоїв, особливо тих, що п'ють дорослі.

Що можна дати однорічній дитині? Головний напій – це чиста вода, наприклад, ТМ "Артемівська". Замовити бутильовану воду можна на нашому сайті та по телефону.

Фруктові соки та пюре

Фруктові соки та пюре є багатим джерелом вітамінів і, водночас, добре вгамовують спрагу. Соки також можуть бути ситними і цілком підійдуть для дитини як другий сніданок або полуденок замість іншої закуски. Необхідно купувати лише продукти, призначені для немовлят та маленьких дітей, за якими є інформація: харчування для певних цілей. Слід брати до уваги склад продукту.

У соку для дитини не повинно бути цукру або підсолоджувача, плоди і так солодкі. Якщо здається, що сік надто солодкий, потрібно розбавити його водою, таким чином малюк не стане залежним від дуже солодкого смаку. На жаль, не всі фруктові соки, які призначені для дітей, можна вживати без побоювань. Багато з них містять сік, відтворений з концентратів, позбавлений більшості натуральних корисних речовин, тому виробник додає до нього синтетичні вітаміни. На упаковці написані вітаміни, які містить напій, а у складі інформації: збагачений вітаміном А, Е тощо. Тому завжди потрібно читати етикетку продукту, перш ніж довіряти рекламі та вибирати неналежним чином.

Не можна давати дитині занадто багато соку, добова доза для однорічної дитини становить 200 мл. 100% соки, навіть якщо вони не містять цукру або підсолоджувачів мають солодкий смак завдяки фруктозі, натуральному фруктовому цукру. Якщо дитина п'є їх занадто багато, вона звикає до солодкого смаку і не хоче віддавати перевагу питній воді. Вживання соків також порушує апетит, тому не потрібно давати дитині перед основним прийомом їжі, тому що малюк не захоче обідати або вечеряти.

Компот

Бажано із сезонними фруктами з власного саду чи іншого перевіреного джерела, можливо, із заморожених продуктів. Не треба варити його надто довго, щоб фрукти не втрачали цінних вітамінів. Подавати компот слід з невеликою кількістю цукру, бажано зовсім без нього. Якщо компот занадто кислий, можна додати в нього сухофрукти, які мають солодкий смак.

Трав'яні та фруктові чаї

Трав'яні чаї з фенхелю або ромашки даються ще немовлятам. Вони абсолютно безпечні для маленьких дітей, просто потрібно враховувати, що їх не можна пити протягом тривалого часу. Кріпний чай можна давати дитині протягом декількох днів, а потім зробити перерву. Фруктовий чай може бути запропонований малюкові без обмежень. Слід звертати увагу на їх склад і купувати чаї виключно з сушених фруктів. У складі такого чаю можуть бути штучні ароматизатори, яких бажано уникати. Гранульовані трав'яні або фруктові чаї, спеціально призначені для дітей, також підсолоджені, тому не потрібно давати дитині занадто часто.

Домашні коктейлі

Завдяки їм дитина може одночасно пити та їсти. Приготовлені зі свіжих фруктів з додаванням молока (також рослинного), а іноді навіть з овочів чи круп та насіння вони можуть бути окремою їжею для малюка. При приготуванні коктейлю самостійно, є можливість вибрати якісні продукти, що підходять для дитини.

Кава, какао

Це також безпечні для дитини напої, проте варто пам'ятати, що вони містять цикорій, що має стимулюючий ефект. Тому слід давати дитині каву і какао протягом дня, а не ввечері. Також потрібно вибирати натуральне какао, а не гранульоване, яке підсолоджується.

Які напої не підійдуть для маленької дитини

Не всі напої безпечні для однорічної і навіть старшої дитини. Необхідно уникати напоїв, підсолоджених насамперед цукром та підсолоджувачами (апретам, ацесульфам К). Для дитини до 7 років барвисті газовані напої, соки у картонних упаковках чи ароматизовані води не підходять. Чаї, чи то чорний чи зелений чи навіть білий, також містять танін, який є похідним від кофеїну (міститься у каві). Танін прискорює кровообіг і має стимулюючий ефект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...