Значення води в житті людини

Значение воды для организма человека

Вчені прийшли до висновку, що життя на Землі вперше зародилося у водному середовищі, коли нашу планету покривав Світовий океан. При появі суші частина водних істот вимерла, а деякі з них зуміли пристосуватися до змінених умов існування. В ході еволюції вони втратили деякі органи, наприклад, плавники і зябра, і придбали нові – верхні і нижні кінцівки, легені та ін.

Хоча зовні наземні тварини оточені повітряним середовищем, їх організм, в основному, складається з води. У людському тілі її, в середньому, близько сімдесяти відсотків. Кількість рідини може коливатися в залежності від статі, віку, зросту, ваги і роду діяльності окремого індивіда.

Необхідність води

Якщо організм не отримує потрібного йому кількості рідини, то настає зневоднення, і людина гине. Тому дуже важливо дотримуватися питного режиму, причому вживати треба не тільки напої, але і чисту воду, бажано, мінеральну негазовану. Така волога необхідна для того, щоб заповнити втрату рідини, яка виводиться в ході дихання, потовиділення, роботи шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи.

Вода очищає організм від шкідливих речовин і продуктів розпаду. Під час хвороби кількість вживаної рідини слід збільшити, так як треба вивести токсини, що утворилися від діяльності різних мікроорганізмів і медикаментів.

Вплив на організм

Крім того, вода може допомогти стати подтянутее і стрункішою. Добре діє вона на роботу шлунка. Дієтологи радять випивати склянку води до їжі, а не після неї. Але ніч вони рекомендують приймати не тільки воду, але і замінити її на молочні продукти, що містять в своєму складі біфідобактерії та інші корисні речовини.
Наша шкіра постійно виділяє рідину. Якщо організм відчуває її дефіцит, то шкірний покрив починає «всихати», зморщується і провисає. Відновити його еластичність допоможе лише повноцінне пиття, а не бальзами і креми. Тому після спортивних тренувань і фізичних навантажень неодмінно необхідно випити води або несолодкого зеленого чаю.

Вода очищає кров. Якщо її надходить досить, то кров'яна рідина постійно оновлюється, і це допомагає не тільки лікувати хвороби, але і запобігати їх. Якщо у пацієнта висока температура, то лікарі радять хворому пити якомога більше, так як свіжа рідина буде охолоджувати його зсередини.

Без води неможливо зміцнити суглоби, які постійно стираються. Відновити їх еластичність допомагає межсуставная рідина, яка формується на водній основі.

Як визначити

Визначити, наскільки конкретна людина потребує води, допоможе простий розрахунок. Треба його вага помножити на 30, тобто 0, 03 кг.припустимо, жінка важить 70 кг. після множення отримуємо число 2,1 кг, що відповідає тій же кількості рідини в літрах. При активному способі життя треба збільшити цю дозу на пару чашок чаю або кави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...