Зневоднення організму у спеку

Щороку влітку тема зневоднення повертається бумерангом! Не дарма: українці, незважаючи на численні інформаційні кампанії, не випивають потрібну кількість води! А враховуючи, що по всій країні панує спека, низьке споживання води може призвести до зневоднення і втрати електролітів, небезпечних для здоров'я! Як правильно зволожити організм, коли на вулиці спекотно?

Навіщо потрібна вода і електроліти?

Тіло дорослої людини на 60-70% складається з води (на 80% у немовляти!), А це означає, що вона є скрізь, у кожній тканини і клітці! Навіть невелике зниження вмісту води в організмі порушує протягом багатьох фізіологічних процесів. Те ж саме стосується електролітів, тобто мінеральних речовин, розчинених в рідинах клітин (включаючи іони хлору, магнію, калію і натрію), тому що одна з їх найважливіших завдань - підтримувати правильну осмотичну концентрацію, яка забезпечує правильне функціонування організму!

Зневоднення: причини і симптоми.

Вважається, що зневоднення організму відбувається, коли вміст води опускається нижче рівня, необхідного для його нормального функціонування! Разом з водою швидко «зникають» електроліти! Коли людина п'є занадто мало рідини і піддається впливу чинників, що прискорюють втрату води і електролітів (екстремальні температури, інтенсивні вправи, а також блювота, діарея, лихоманка), відбувається зневоднення! Хоча перші ознаки зневоднення важко припустити, але коли відчувають спрагу, це зазвичай ігнорується! А це викликає збільшення втрат води. При втраті близько 2-4% маси тіла виникають біль і запаморочення, сухість у роті, порушення сечовипускання, загальна слабкість, порушення зору і підвищення температури тіла. Втрата води в розмірі 10% від маси тіла призводить до судом,

Зневоднення організму: на кого це впливає?

Будь-який організм може дуже швидко зневоднюється, але діти і люди похилого віку особливо сприйнятливі до цього, і в їхньому випадку наслідки водно-електролітного дисбалансу можуть бути більш серйозними! Прямі наслідки зневоднення і втрати електролітів включають порушення обмінних процесів, а також порушення роботи нирок, кровоносної і нервової систем! Через те, що літні люди не відчувають спраги так сильно, як молоді люди, а діти зазвичай надто захоплені грою, щоб вони не забували поповнювати запас рідини, потрібно робити це за них! Потрібно постійно стежити за тим, щоб оточуючі маленькі і літні люди регулярно пили воду в потрібній кількості!

Води? Так будь ласка!

Найпростіший спосіб уникнути зневоднення - пити воду! Фахівці рекомендують щодня випивати 1,5-2 літра води. Однак, влітку через високі температур і, як наслідок, більш інтенсивного потовиділення, добове споживання повинне збільшуватися як мінімум до 3 літрів. У чому проблема випити трохи води? Виходить дуже багато! Нестача води - не єдиний людський гріх! Кількість випивається води так само важливо, як і те, як її пити! Один літр рідини одним ковтком НЕ зволожить організм! Вода випита швидко, вона так само швидко вилетить, не залишивши ніякого корисного сліду! Воду потрібно пити часто, і невеликими порціями. Більш того, необхідно регулярно поповнювати запас рідини, а не тільки коли хочеться пити! Замовити природну очищену воду дуже просто на нашому сайті.

Хороший рада для людей хто не любить пити воду - можна збагатити її смак часточкою лимона або листком м'яти! Крім того, традиційний метод, який використовується для посилення ефекту регідратації і заповнення втрачених електролітів, - це додавання в воду щіпки солі. Барвисті, підсолоджені і газовані напої не можуть вважатися альтернативою воді! Те ж саме з алкоголем, кавою і чаєм! Вони не тільки не зволожують організм, але і збільшують діурез! На додаток до води, але не замість неї, можна пити свіжі овочеві і фруктові соки (особливо томатний сік - джерело калію), трав'яні настої (наприклад, м'яту, яка володіє освіжаючим дією), ізотонічні напої (містять електроліти, глюкоза і вітаміни), супи (наприклад, холодний огірковий суп, гаспачо) або просто їсти фрукти (наприклад, диню, кавун, абрикоси, полуницю).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...